Led ve Lcd ekran değişimi

Notebook ve Laptopların Led ve Lcd ekranları hassas yapıya sahiptir. Led ekran kırıldıgında içinde bulunan likid kristal sıvı catlak olan yüzeyden dışarı sızmaktadır. Ve içinde sıvı akmış görünümü vermektedir.

       Esasında bu sıvı üzerinden elektrik akımı geçtiğinde kristalleşen ve görüntü oluşmasına yardımcı olan bir malzemedir. Kırılan laptop, notebook, tablet ekranlarının ve dokunmatiklein tamiri mümkün olmamaktadır.

       Servisimizde 8,9″, 10,1″ 12,1″, 13,3″, 14,1″, 15″, 15,4″15,6″ 16″ 17″ 17.3″ ve diğer boyutlar için 1 yıl ve sıfır pixel garantili olarak lg, samsung, chmei marka ürünler kullanılmaktadır. Bu ürünler bir çok markanın kullandığı ürünlerdir. Aşağıda ekran değişimini yaptığımız markalardan bazıları listelenmiştir. Daha detaylı bilgi almak için “arıza sor” bölümüne başvurup fiyat ve teslim süresini öğrenebilirsiniz.

Lcd – Led Kablo Değişimi

       Lcd Cable, Lcd İle Anakart Ve Bazen De İnverter Arasındaki İrtibatı Sağlayan Koaksiyel, Flex Veya Şerit Film Şeklindeki Kablodur. Anakart, Lcd Veya İnverter Giriş Soketlerindeki Kopukluklar…. veya Hassas Oldukları Bölgelerin Lcd Açma-Kapama Hareketi Veya Dış Etkenler Sebebiyle Yırtılması Ve İletken Hatların Kopması Neticesinde Değiştirilmeleri gerekir.

LCD Data Kablosunu ne zaman değiştirmek gerekir:

  • Notebook Çalışıyor, Harici Monitöre Düzgün Görüntü Verebiliyor Ancak Lcdye Görüntü Hiç Gelmiyorsa,
  • Ekran Görüntüsünde Yatay, Dikey Veya Bölgesel Bozulmalar Var İse,
  • Ekran Görüntüsü Lcd Cover Hareketleri İle Bozuluyor, Gidip Geliyor İse..
  • Muhtemelen Lcd Cable Problemi Var Demektir.

      Yapısı İtibari İle; Hem Anakart, Hem Lcd Ve Hem De İnverter İle Bağlantılı Olduğundan, Lcd Cableda Oluşacak Problemler Görüntü Bozukluklarından Notebookun Çalışmamasına Kadar Varan Geniş Bir Yelpazede Tezahürler Gösterebilir.

Lcd Cable İçin Belirleyici Özellikler Şunlardır:

  • Kullanıldığı Notebookun Marka/Modeli
  • Üretici Ürün Kodu
  • Kullanıldığı Notebookun Ekran Boyutu (14.1 İnch, 15 İnch Vs)
  • Lcdye Bağlandığı Soketin Pin Sayısı (20 Pin, 30 Pin Vs)