Teknik Servis Verdiğimiz Hizmetler

Anakart Onarımı

Laptop notebook tablet ipad anakartların sıvı teması, elektriksel arızaları, güç arızaları kısa devre, darbe, düşme, batarya şarj problemleri, bga shuttle star 360c ile chip ayak yapımı chip değişimi kb kontrol entegresi anakart üzerinden değiştirilmektedir. Tüm laptop ve notebookların tamiri ve onarımı servisimizde yapılmatadır. Bursa’da servisimiz 6 ay garantili çalışmaktadır. Tüm chip çeşitleri stoklarımızda mevcuttur.

Tablet - İpad Onarım

Tablet ipad, ürünlerin anakart arızaları sarj ve batarya problemleri soket ve dc jack değişimleri dokunmatik değişimi, sıvı teması, lcd led ekran 7” 8” 9” 9.7” değişimi rom yazılım atılması kurulumu usb ve microsd soket değişimi kablosuz ve wifi sorunları wifi anten çekmemesi bağlanmaması tablet ipad adaptörleri ile diğer sorunlar Bursa Notebook Onarım Merkezinde 6 ay garantili olarak yapılmaktadır.

Klavye ve Menteşe Değişimi

Laptop ve notebook netbook da menteşeler zamanla toz, malzeme yorgunluğu kullanıma bağlı sebeplerle hareketli kısma ulaşması neticesinde esnekliğini kaybederek hem menteşeyi hem de sabitlendiği kasayı kırarak lcd kablosunu ve kablosuz adaptör anten kablolarına zarar verir. Her marka ve modelin menteşe değişimi ve kasa kırıklıklarında kasa onarımları yapılmaktadır. Kasa onarımları kalıplama ile yapılmaktadır. İstenirse kasa değişimi de yapılmaktadır. Klavyeler sıvı teması dışında bozulan ürünler değillerdir. Sıvı teması ile birkaç tuşun basmaması bir tuşun sürekli basılı kalması, açılış da dit bip vb. gibi ses çıkararak açılması yazı esnasında bir harfin sürekli kendini tekrarlaması gibi arızalar değişim ya da onarım ile sorunu çözülmektedir. Servisimizde klavye tuş ve mekanizma eksik kayıp olan ürünler tamamlanmaktadır Her marka ve modele ait klavye bulunmaktadır.

Ekran - Chip Değişimi

Nvidia, ati, amd, intel, chipler shuttle star sp360c bga makinasıyla otomatik olarak sökülmekte ve değişim işlemleri yapılmaktadır. Ekran chip’leri dikey çizgi ekranda kararma ekranda görüntü kaybolması mavi ekran donma kilitlenme ve reset atma gibi sorunlara sebebiyet vermektedir bu sorunlar garantili ve sıfır parçalarla değiştirilmektedir. 6 ay garanti verilmektedir.

Led - Lcd Ekran Değişimi

Laptop notebook tablet ipad düşme darbe kırılma çatlama çarpma gibi led lcd ve dokunmatik ekranlarınız stok durumuna göre aynı gün içinde değişimi yapılmaktadır. Stoklarımızda 7” 8” 9” 10” 12” 14” 15” 15,6” 17,3” 16” bulunmaktadır. 16” lcd ve 15,6” lcd ekranlarını led çevirme işlemleri yapılmaktadır led’e çevirdiğimizde lcd de yaşanana floresan ve inverter sorunları artık ortadan kalkmaktadır.

Fan - Usb Değişimi

Laptop notebook netbook fan sistemleri bakım ve onarım uygulanmadığında soğutma yapmaz ısınır kapanır, fandan tıkırtı sesleri, fanda aşırı uğultu, fanda gürültülü çalışma, fanda sesli çalışma, windows’a girerken kapanma, mavi ekran hatası, aşırı yavaşlama fan dönmüyor gibi sorunlar genel olarak fan hatasıdır. Usb soket kırıldığında sistem usb leri görmez sonraki aşamasında hatlar kopar ve güney entegresi arıza yapar. Usb soket sallanıyorsa hemen değiştirmelidir. Ters usb yada düz usb soketler bulunmaktadır tablet lerinde usb soketleri değişmektedir.

İnverter ve Floresan Değişimi

Floresan titreşim yapması, silik görüntü vermesi, görüntünün gidip gelmesi, kırmızı renkli görüntü, ekran parlaklığının ayarlanamaması, arka planda görüntü, cızırtı sesi, görüntü geldikten sonra ışığın kapanması kararması gibi sorunlar 6 ay garantili yapılmaktadır.

Batarya - Adaptör Değişimi

Batarya ve adaptörler ürün kullanımına bağlı olarak arıza oluştuğunda değiştirilmesi gereken parçalardır. Bataryada arızalar şarj ışığının yanmaması, Windows da batarya şarj etmiyor yazısı bataryayı değiştirmeniz yararlı olabilir yazısı, batarya üzerinde çarpı işareti veya bataryanın dolu gösterip adaptörü çıkarttığımızda hemen kapanması gibi. Adaptör arızalarında hiç ışık yanmaz adaptör kablo ucunu oynattığınızda elektrik gelir yada bataryasız açıldığında kısa bir süre sonra kapatır 1 yıl garantili olarak her marka ve modelin batarya ve adaptörü bulunmaktadır. Hp, asus, samsung, acer, toshiba, dell, packard bell, lenovo, lg casper sony, apple gibi markaların ürünleri bulunmaktadır.

Diğer Verdiğimiz Hizmetler

Bursa Notebook Onarım ;Diğer vermiş olduğumuz bütün hizmetleri bu alanda bulabilrisiniz.


"Çözüm ortağınız"

Copyright © 2014 Mesut Şentürk